Ve sonunda Office iPhone’da


Özellikle Office 365 kullanıcıları için oldukça avantaj sağlayacak, merakla beklenen Office 365 aboneleri için Office Mobile iPhone’da karşımızda. Artık Office uygulamalarını iPhone üzerinden kullanarak dokümanlarımızı düzenleyebileceğiz.

iPhone için Office uygulamasına bu linkten ulaşabilirsiniz; https://itunes.apple.com/tr/app/id541164041?mt=8

Office Mobile uygulamasını AppStore’dan aşağıdaki ekran görüntüsündeki gibi iPhone’unuza download edip kurabilirsiniz.

Kurulumun ardından Office 365 kullanıcı hesap bilgileri isteniyor burada Office 365 kullanıcısı değilseniz ya da sahip olduğunuz Office 365 üyeliği Office kullanımını içermiyorsa ücret karşılığında da Office Mobile’ı kullanmak mümkün.

Office Mobile için iOS 6.1 minimum gereksinim olarak belirlenmiş durumda. iPhone 4, 4S, 5 ve iPod Touch 5 üzerinde Office Mobile çalışabiliyor.

Office Mobile üzerinde Excel, Word ve PowerPoint yapıya entegre olan Office uygulamaları. Bu uygulamalarla aşağıdaki örnekte inceleyebileceğiniz gibi bir Excel dokümanını inceleyip hızlıca düzenlemek mümkün. Formüller ve fonksiyonların da detaylı olarak desteklendiğini söyleyebiliriz.

Office Mobile, Office 365 kullanıcılarının sahip oldukları SharePoint alanına doğrudan erişmesini sağlıyor. Böylelikle hep kişisel hem de şirkete ait SharePoint alanlarına dolayısıyla belgelerine iPhone üzerinden internet erişimi sağlanan her yerden erişebiliyorlar.

SharePoint entegrasyonu ile beraber şirkete ait site collection’lara her yerden ulaşmak ve yetki dahilinde belgeler üzerinde düzenleme yapmak mümkün. Yeni belgeler de rahatlıkla SharePoint içerisine yüklenebiliyor.

Kişisel SkyDrive alanları da Office Mobile üzerinden ayrı bir uygulamaya gereksinim duymadan erişilebilir hale getirilmiş.

Office Mobile ve iPhone ile Excel grafiklerini oluşturmak ve düzenlemek mümkün hale geliyor. Çalışma alanının büyütülüp küçültülebilmesi ile daha verimli düzenlemeler yapılabiliyor.

PowerPoint slaytları oluşturmak, daha önceden SharePoint Site’larına upload edilmiş sunuları incelemek oldukça kolay ve verimli.

Sunumları aşağıdaki gibi düzenleyerek kişisel SkyDrive alanlarınıza ya da SharePoint Site’larına upload edebilirsiniz.

Q7

Office 365’in iPhone üzerinde kullanım hakkı sağlayan paketleri ise şöyle;

  • Office 365 Ev Ekstra
  • Office 365 Küçük İşletme Ekstra
  • Office 365 Orta Ölçekli İşletme
  • Office 365 Kurumsal E3 veya E4
  • Office 365 Eğitim A3 veya A4
  • Office 365 ProPlus
  • Office 365 Üniversite

Office Mobile ve Office 365’i denemek için bu linki kullanabilirsiniz. Böylelikle Office uygulamalarını iPhone’unuzda 30 gün boyunca kullanabilirsiniz.

https://portal.microsoftonline.com/partner/partnersignup.aspx?type=Trial&id=b5357486-e86a-4351-8f69-182516363001&msppid=3661629

Office 365 kullanıcıları için iPhone üzerinde Office Mobile kullanımı hakkındaki kısa bir videoyu aşağıda izleyebilirsiniz.

Ahmet TOPRAKÇI | PeakUp

Ahmet TOPRAKCI hakkında

Ahmet TOPRAKCI achieved Master of Business Degree on Finance at Istanbul Technical University. He also completed Istanbul Techincal University in Electrical Engineering department. Concurrently, he completed Foreign Trade Branch and Business Management at Anadolu University. Moreover he He has worked as Windows System Administrator at Istanbul Technical University Head of Informatics Office about two years. Moreover, he has worked as Technical Trainer, Consultant and Branch Office Training Manager at BilgeAdam IT Academy, well-known IT Education Company of Turkey, between 2007 to 2012. He founded PeakUp Information Technologies which is the first Cloud Oriented IT Corporation in Turkey at 2012. He has been Chief Executive Officer at PeakUp. He has been editor at MsHowto.org, Information Technology Portal and Technical Community since 2010. Furthermore, he has taught courses about Microsoft System Engineering, Unified Communication Systems, Cisco Network Systems, HP Server Systems, Vmware, Security and Virtualization more than 5000 hours. He gave various seminars to the well-known universities about System and Network Technologies, Security, Telecominication and Entrepreneurship. He wrote three books which are published about server systems, client operation systems and virtualization. His prior field of interests are Strategic Management and Behavioral Economics. Finally, he has many titles and certificates about information technologies like Microsoft Certified Trainer(MCT), Microsoft Certified System Engineer(MCSE), Microsoft Certified System Administrator(MCSA), Microsoft Certified IT Professional(MCITP), Microsoft Certified Technology Specialist(MCTS), HP Accredited Platform Specialist(APS), HP Accredited Integration Specialist(AIS), HP Accredited System Engineer(ASE). Specialties: Business Management, System Engineering, Server Architecture, Business Management, Consultancy, Training.

Haziran 19, 2013 tarihinde Makaleler | Yazılar, Office 365 içinde yayınlandı ve , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin. Yorum yapın.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: