ICT Summit Eurasia


ICT Summit Eurasia “Bilişim Zirvesi ’11” 3-5 Ekim tarihinde İstanbul Kongre Merkezinde gerçekleştirilecek. Bu yıl “Sınırlar Kalkıyor” teması ile düzenlenecek olan ICT Summit Eurasia kapsamında bir çok önemli konferans gerçekleştirilecek. Bunların en önemli olanlarını “Bölgesel İş Fırsatları Konferansı”, “Sürdürülebilir Kalkınmada Elektronik ve Bilgi Teknolojileri Sektörünün Rolü Oturumu”, “Kamu Yönetimi ve Güvenliğinde Bilişim Forumu”, “Bilişim Meslekleri ve Eğitimi Forumu”, “Sınırları Kaldıran Sosyal Medya Konferansı” şeklinde sıralayabilirim. Dünyadan ve Türkiye’den bir çok ünlü konuşmacının katılacağı ICT Summit Eurasia özellikle kurumsal katılımcılar için yılın en önemli etkinliklerinden biri.

Zirve Hakkındaki resmi tanıtım metni ise şöyle:

” • Teknolojik gelişmeler, coğrafi, ekonomik ve toplumsal sınırları giderek belirsizleştirirken, Bilişim Zirvesi de vizyonunu ülke sınırlarının ötesine taşıyor; Orta Doğu’dan Kafkaslar’a oradan Balkanlar’a, farklı coğrafyaların ve kültürlerin teknoloji ve iş dünyalarının buluştuğu, küresel bir etkinliğe dönüşüyor. “ICT Summit Eurasia” atılımıyla, sadece ülkemizin değil, tüm Avrasya bölgesinin bilgi, iletişim ve eğitim platformu haline gelmeyi hedefleyen Bilişim Zirvesi ’11, bölgesel güç olmanın öneminin her geçen gün arttığı yeni bir dünya kurulurken, Avrasya’nın en güçlü etkinliği olma vizyonunu sahipleniyor.

• Konferansları, oturum ve seminerleri, eşleştirme / buluşturma ortamları, sergi alanları ve sosyal etkinlikleriyle her yıl dört binin üzerinde katılımcının bir araya geldiği Bilişim Zirvesi, Avrasya bölgesindeki iş ve teknoloji liderlerinin de katılımıyla iletişim platformunu daha da genişletiyor, zenginleştiriyor.

ICT Summit Eurasia – Bilişim Zirvesi ’11, bölge ülkelerini bilişimin ortak paydasında Türkiye’de buluşturuyor.

• Orta Doğu, Kafkasya ve Balkan ülkelerinden gelecek teknoloji ve iş profesyonellerinin yanı sıra, ülkemizin siyaset, kamu ve iş çevrelerinin önde gelen temsilcilerinin katılacağı ICT Summit Eurasia – Bilişim Zirvesi ’11, 3 – 5 Ekim 2011 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleşecek. Uluslararası boyutta bir teknoloji ve iş gündemi yaratacak buluşma, geleceğe yönelik yenilikçi stratejileri ve yol haritalarını tartışmaya açarken, bölgedeki işbirliği ekonomisini de canlandıracak.

• Bölgedeki bilişim teknolojileri ürün ve hizmetlerinin sağlayıcı ve kullanıcıları, düzenleyici ve kural koyucu kurumların temsilcileri, araştırmacılar ve akademisyenler, Türkiye’de sınırlar ötesi bir buluşma gerçekleştirecek ve küresel teknoloji gündeminde söz sahibi olmaya çalışacaklar.

• ICT Summit Eurasia – Bilişim Zirvesi ’11 bu yıl da gündem yaratacak; gelecek planlarına yol gösteren ipuçlarını tartışan, kullanıcı ve pazar ihtiyaçlarını ortaya koyan, ulusal ve uluslararası işbirliklerini özendiren konu ve konuşmacılarıyla yıla damgasını vuracak.

• Siz de yerinizi hemen ayırtın, bu büyük birlikteliğin parçası olmayı kaçırmayın. ”

Bu link ile zirvenin resmi internet sitesine erişebilirsiniz; http://www.bilisimzirvesi.com.tr/11/

Ahmet TOPRAKÇI | MCT

Ahmet TOPRAKCI hakkında

Ahmet TOPRAKCI achieved Master of Business Degree on Finance at Istanbul Technical University. He also completed Istanbul Techincal University in Electrical Engineering department. Concurrently, he completed Foreign Trade Branch and Business Management at Anadolu University. Moreover he He has worked as Windows System Administrator at Istanbul Technical University Head of Informatics Office about two years. Moreover, he has worked as Technical Trainer, Consultant and Branch Office Training Manager at BilgeAdam IT Academy, well-known IT Education Company of Turkey, between 2007 to 2012. He founded PeakUp Information Technologies which is the first Cloud Oriented IT Corporation in Turkey at 2012. He has been Chief Executive Officer at PeakUp. He has been editor at MsHowto.org, Information Technology Portal and Technical Community since 2010. Furthermore, he has taught courses about Microsoft System Engineering, Unified Communication Systems, Cisco Network Systems, HP Server Systems, Vmware, Security and Virtualization more than 5000 hours. He gave various seminars to the well-known universities about System and Network Technologies, Security, Telecominication and Entrepreneurship. He wrote three books which are published about server systems, client operation systems and virtualization. His prior field of interests are Strategic Management and Behavioral Economics. Finally, he has many titles and certificates about information technologies like Microsoft Certified Trainer(MCT), Microsoft Certified System Engineer(MCSE), Microsoft Certified System Administrator(MCSA), Microsoft Certified IT Professional(MCITP), Microsoft Certified Technology Specialist(MCTS), HP Accredited Platform Specialist(APS), HP Accredited Integration Specialist(AIS), HP Accredited System Engineer(ASE). Specialties: Business Management, System Engineering, Server Architecture, Business Management, Consultancy, Training.

Eylül 21, 2011 tarihinde Duyuru | Seminer, Makaleler | Yazılar içinde yayınlandı ve , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin. Yorum yapın.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: